pl

Punkt Wymiany Telewizji - TVX

Dzięki TVX możliwy staje się odbiór wielu kanałów TV różnych nadawców w jednym miejscu. Spotykają się tu nadawcy, telewizje kablowe i operatorzy internetowi świadczący usługi telewizyjne dla swoich klientów.

TVX zlokalizowany jest w serwerowni PLIX DC w budynku Centrum LIM (Marriott) w Warszawie. W tym samym miejscu znajduje się największy polski punkt wymiany ruchu internetowego PLIX, do którego podłączonych jest ponad 170 uczestników.

TVX umożliwia operatorom CATV i IPTV dostęp do nieograniczonej liczby kanałów TV z lepszą jakością niż dotychczasowy dostęp satelitarny. Sygnał z satelity potrafi być zakłócany przez złe warunki pogodowe. Dodatkowo, "pasmo" na transponderach satelity jest bardzo cenne, co powoduje że nadawane tam są tylko wybrane, najpopularniejsze kanały. Są też one mocno kompresowane, by zajmowały jak najmniej "pasma", co obniża ich jakość i jest zauważane przez odbiorców posiadających w domach coraz większe i lepsze telewizory.

TVX niweluje ograniczenia transmisji satelitarnej: nadawcy mogą transmitować dowolną liczbę kanałów z wysoką jakością obrazu i dźwięku nie martwiąc się o "miejsce" na satelicie i warunki pogodowe.